עיצוב האתר - שרונה בר נתן


מדריך: עבודות על בעלי חיים לבית הספר

צריכים להכין עבודה לבית הספר על בעלי חיים? קבלו מאיתנו כמה טיפים שיעזרו לכם!

המורה נתנה לכם משימה להכין לבית הספר עבודה שעוסקת בבעל חיים וביקשה שתביאו מידע ותמונות? אם תשקיעו - תוכלו להגיש עבודה מעניינת, שאפילו המורה שלכם תוכל ללמוד ממנה דברים שלא ידעה על בעלי חיים ועל חייהם!
על מי אתם רוצים לכתוב? על צבי מים, או אולי על אריות ונמרים? מרתק אתכם לדעת כיצד הפינגווינים מתחממים בחורף, או מתי היונים מטילות ביצים, אבל אתם לא יודעים מאיפה לקחת את החומרים? אנחנו כאן בשביל לעזור לכם.

איך מתחילים?
הצעד הראשון הוא לבחור את סוג העבודה. אפשרות אחת היא לבחור בעל חיים אחד שמרתק אתכם ולהקדיש לו את כל העבודה. כתבו כיצד הוא גדל, מה הוא אוכל, כיצד הוא מגדל את הצאצאים שלו וכיצד הוא נשמר מאויביו. אם הוא גדל בבית כמו כלב או חתול, כתבו על יחסיו עם בני האדם ועל הדרך לגדל חיית מחמד שמחה ובריאה. אפשרות נוספת לבחור בנושא כללי שקשור לבעלי החיים כמו למשל אימוץ חיות, חיות פראיות במיוחד, שמירה על חיות שכמעט ונעלמו מכדור הארץ וכו'.

יוצאים לחפש
כדי למצוא מידע על הנושא שבחרתם אתם יכולים לגלוש באינטרנט ולמצוא שם המון מידע. רשת האינטרנט מלאה באתרים ובהם מידע מרתק על כל חיה שאתם יכולים לדמיין. באתרים תוכלו לקרוא על בעלי החיים, לראות תמונות שלהם ואפילו לצפות בסרטי וידאו מרתקים שמראים את בעלי החיים בפעולה. חשוב כמובן להיעזר באתרים רשמיים ואיכותיים שהמידע שבהם מבוסס ונכון. אם אתם רואים אתר שנראה פחות מושקע ואיכותי, חפשו אתר אחר. הנה רשימה של כמה אתרים שבהם אפשר להיעזר:
האתר הרשמי של צער בעלי חיים בישראל - תל אביב: זה האתר למבוגרים שלנו ויש בו הרבה מאוד כתבות ומידע על בעלי חיים.
'http://www.spca.co.il/newsite/ '
ויקיפדיה: אנציקלופדיה אינטרנטית שבה יש המון מידע בכל נושא שתרצו. פשוט כתבו את שם בעל החיים בחלון החיפוש ותקבלו את המידע עליו.
'http://he.wikipedia.org/wiki/Special:'Search?search=&go=Go

אתר בסט פרנד: אתר לאוהבי חיות שבו אפשר למצוא מידע מעניין וחשוב על גידול חיות בית.
'http://www.bestfriend.co.il/general/ '
אתר פט נט - לאוהבי חיות מחמד: אתר שבו תמצאו שלל כתבות, חדשות ומידע על בעלי חיים.
'http://www.petnet.co.il/ '
ynet בעלי חיים: אתר החדשות ynet מקדיש אזור מיוחד לחדשות שקשורות לבעלי החיים.
'http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-4880,00.html '
אתר ערוץ הטבע דיסקברי לילדים: האתר מציג מידע מרתק על בעלי חיים. האתר באנגלית, אם צריך, היעזרו באבא ואמא כדי לתרגם את מה שכתוב בו.
'http://kids.discovery.com/ '
אתר ערוץ הטבע נשיונל ג'יאוגרפיק לילדים: באתר תמצאו שלל כתבות לילדים על בעלי חיים שהכין העיתון הנחשב נשיונל ג'יאוגרפיק. האתר באנגלית, אז אם צריך, היעזרו באבא ואמא כדי לתרגם את מה שכתוב בו.
'http://kids.nationalgeographic.com/kids/animals/ '
אתם מוזמנים למצוא המון מידע לעבודות בבית ספר גם כאן – אצלנו באתר. כתבתם עבודה מעניינת? שלחו אותה אלינו לכתובת זו, ואנו נשמח לפרסם אותה!