עיצוב האתר - שרונה בר נתןהחתוליה שלנו

בחתוליה שבאגודת צער בעלי חיים בישראל שוהים עשרות חתולים שמשתוקקים לבית אוהב ומלטף

אם תבואו לבקר ב"אגודת צער בעלי חיים בישראל", תמצאו בה חתוליה בה שוהים עשרות חתולים מתוקים. החתולים ששוהים אצלנו הגיעו אלינו לאחר שננטשו על ידי משפחות שגידלו אותם ולא יכלו להחזיק בהם יותר מסיבות שונות. אנחנו מעניקים לחתולים האלו את כל האהבה שאנחנו יכולים, אבל כמובן שזה לא תחליף לבית חם. אתם בטח יכולים לדמיין את העצב שמרגישים החתולים האלו, שהיו רגילים לבית משלהם וכעת שוהים בתא בחתוליה לא מוכרת.

קצת על החתול
החתול הוא חיית המחמד הנפוצה ביותר בעולם. על פי הערכות יש בעולם יותר מ-600 מיליון חתולי בית. חתול הבית הוא חלק ממשפחה גדולה שנקראת "משפחת החתוליים" וכוללת בין השאר אריות, נמרים וחתולי בר. חתול ביתי בוגר שוקל בממוצע כ-6 ק"ג ויכול לחיות כ-10-15 שנים. בישראל אפשר למצוא מאות אלפי חתולים שגדלים בבתים חמים ואוהבים וגם מאות אלפי חתולים ללא בית שחיים למרבה הצער ברחוב ונאלצים להיאבק כדי למצוא מזון ולשמור על בריאותם. החתול נחשב לחיה קלה ופשוטה לגידול ולכן רבים בוחרים לאמץ אותו. אוכל, שתיה, טיפול רפואי והמון אהבה ותשומת לב – הם מה שחתול צריך כדי להיות מאושר וגם לתת לכם בחזרה המון חום ואהבה.

חתול הבית
מוצאו של חתול הבית הוא מחתול הבר והוא בוית על ידי בני האדם כבר לפני אלפי שנים. החתול נחשב לבעל חיים טורף שניזון בטבע וברחובות ממכרסמים, ציפורים ודגים. חתולי בית כמובן אינם טורפים (למעט ג'וק טועה שנקלע לדרכם לעתים) ומקבלים מזון מיוחד בדרך כלל שמיוצר במיוחד עבורם. ישנם סוגים רבים של חתולים גזעיים וכן הרבה מאוד חתולים שאין להם גזע ספציפי והם בני תערובת של גזעים שונים. רוב החתולים שמגיעים לחתוליה שלנו הם מעורבים אך לעתים מגיעים אלינו גם חתולים גזעיים. אם תשאלו אותנו, כל חתול הוא מתוק ומקסים ללא קשר לגזעו.

תכונות החתול
חתולים נחשבים לבעלי חיים עצמאיים מאד ולכן גם לכאלו שקל יחסית לגדלם בבית. הם מנקים את עצמם בעזרת ליקוק יסודי, הם ניגשים לשירותים בבית בארגז חול מיוחד אותו יש לנקות כמה פעמים בשבוע, הם יכולים לאכול ולשתות מזון מקערות מיוחדות כשהם חשים צמאים או רעבים. כפי שאתם מבינים – בניגוד לכלב, אין צורך להוציא חתול לטיול או להאכילו בשעות קבועות (אך יש לדאוג שיהיו לו אוכל ושתיה זמינים). בשל אופיים העצמאי, חתולים בדרך כלל דורשים פחות תשומת לב מכלבים.
יש הטוענים שחתול הוא בעל חיים אנוכי שאינו יודע לגלות נאמנות או להפגין חום ואהבה. אנשים אלו כנראה לא גידלו מעולם חתול. למרות אופיים העצמאי, חתולים יודעים להראות לבעליהם המון חיבה ואף נאמנות. מי שגידל חתול יודע שאין תחושה נעימה יותר מגיגורו של חתול שבע רצון הזוכה לליטופים אוהבים ושחתול מפגין חיבה רבה ואף מתגעגע לבעליו – בדרכו האצילית.

אם אתם רוצים לאמץ חבר מיוחד שיעניק לכם המון אהבה, התייעצו עם הוריכם ובואו יחד איתם לאגודה שלנו שברחוב הרצל 159 בתל אביב. עשרות החתולים שבחתוליה שלנו ישמחו להצטרף למשפחה שלכם.