עיצוב האתר - שרונה בר נתןחברו הטוב של האדם

בכלביה שלנו שוהים בכל עת כמאתיים כלבים. בואו לגלות מה הופך את הכלב לאחת מחיות המחמד האהובות בעולם

הכלב הוא בעל חיים שבויית על ידי האדם. למה הכוונה בייתו? בני האדם לימדו את הכלב והרגילו אותו לחיות בבית ובחצר, במקום בטבע הפראי. כבר לפני עשרות אלפי שנים בויתו הכלבים שמוצאם הוא כנראה מהזאבים שחיים בטבע והתרגלו לחיות יחד עם בני האדם. כיום יש בעולם אלפי סוגים שונים של כלבים בגדלים שונים ובצבעים שונים. הכלבים חיים בממוצע בין עשר לעשרים שנים ואפשר למצוא אותם במיליוני בתים ברחבי העולם. גם כאן בישראל מאות אלפי משפחות מגדלות בבית כלבים.

חיים עם כלב
הכלבים גדלים לא רק בבתים ובני האדם נעזרים בהם למשימות שונות כמו: רעיית צאן, הובלות מזחלות בקוטב הצפוני הקפוא ודברים נוספים. הכלבים מצוידים בחוש ריח מפותח במיוחד, הרבה יותר מזה של בני האדם, וגם חוש השמיעה שלהם טוב יותר משלנו. הידעתם ששנה אחת של בן אדם שווה לשבע שנים של כלב? זאת אומרת שכל שנה שלנו, הכלב מתבגר בשבע שנים של כלב. מה שאומר שכשכלב מגיע לגיל 20 של בן אדם, הוא בעצם כבר בן 140 שנה של כלב!

הכלבים עוזרים לבני האדם גם במשימות נוספות כמו עזרה לנכים ומוגבלים, מציאת אנשים שהלכו לאיבוד ועוד. הם כל כך חמודים וכל כך נאמנים עד שהם נחשבים בעיני רבים לחברים הטובים ביותר של האדם מבין בעלי החיים השונים.

אימוץ כלב
ב"אגודת צער בעלי בישראל" יש כלביה גדולה מאד שבה שוהים בכל זמן כ-200 כלבים שהגיעו אלינו לאחר שננטשו על ידי בעליהם או הוצלו על ידי מחלקת החילוץ וההצלה שלנו. אנו מעניקים לכלבים ששוהים אצלנו את היחס הכי טוב שאנחנו יכולים, אבל כמובן שזה אינו תחליף לבית חם ואוהב. כלבים זקוקים לבעלים ולבית משלהם שיעניקו להם יחס אישי והחיים בכלביה לא בריאים להם לאורך זמן. אם אתם רוצים לזכות בחבר טוב ונאמן שיעניק לכם אהבה ללא תנאים דברו עם הוריכם ובואו אלינו יחד איתם לאמץ כלב. יועצי האימוצים שלנו ישמחו לעזור לכם לבחור את החבר הכי מתאים לכם ולמשפחה שלכם.