עיצוב האתר - שרונה בר נתן

גורה צעירה שסבלה מהתעללות עברה שיקום באגודה

דייזי ננטשה באכזריות עם גוריה לאחר ההמלטה. בעזרת האגודה מצאו האם והגורים בתים מאמצים

סוסה שעברה התעללות ומשוקמת באגודה

די להתעללות

התעללות בבעלי חיים היא אחת מהתופעות הכי עצובות שאנחנו נתקלים בה ופועלים נגדה. עזרו לנו לעצור אותה!

האדם הוא החיה שיש לה הכי הרבה כוח ועוצמה בכדור הארץ. נכון, יש בעלי חיים עם גוף גדול וחזק יותר, אבל חוכמתו של האדם הפכה אותו לבעל החיים ששולט בעולם. למרבה הצער, יש אנשים שמנצלים את הכוח שלהם כדי להתעלל ולפגוע בבעלי חיים. לפעמים הם עושים זאת לבעלי חיים שנמצאים בהשגחתם כמו כלבים, חתולים, חמורים וסוסים שהם מטפלים בהם, ולפעמים אנשים בוחרים לפגוע בבעלי חיים שהם פוגשים סתם ככה ברחוב ולהציק להם.

חשוב להבין שהתנהגות כזו גורמת לסבל רב מאד לבעלי החיים. צריך לזכור שבעלי החיים, הכלבים, החתולים, הציפורים ושאר החיות מסביבנו - מרגישים רגשות בדיוק כמונו. הם יכולים לחוש כאב, להיפגע, להיפצע ואפילו להיעלב ולהרגיש עצובים. בניגוד אלינו, בעלי החיים לא יכולים להגן על עצמם. הם לא יכולים לקרוא לעזרה או לספר על ההתעללות.

ממש כמונו
נסו לדמיין איך הייתם מרגישים אם יצור ענק היה תופס אתכם ועושה לכם דברים לא נעימים. זה נשמע מבהיל מאד, לא? כשמתעללים או מציקים לבעלי חיים הם סובלים ממש כמונו. התחשבו בבעלי החיים שאתם פוגשים והתייחסו אליהם בידידות ובעדינות, העניקו להם את אותו היחס שהייתם רוצים לקבל בעצמכם. אגב, כדאי לדעת שגם החוק מגן על בעלי חיים. על פי חוק – אסור להתעלל בבעלי חיים והתעללות בהם עלולה להוביל לעונשים כבדים.

כאן באגודת צער בעלי חיים בישראל אנו קולטים לא מעט כלבים, חתולים, סוסים וחמורים שעברו התעללות. אנו עושים מאמץ רב לשקם אותם ולצערנו זו משימה קשה.
אם יש לכם בעל חיים, טפלו בו בחיבה, תנו לו חום, טיפול רפואי, אוכל, מים וחיסונים ולעולם אל תנסו לפגוע בו. פגיעה בבעלי חיים לא תעזור לאילוף או לחינוך שלהם. חיזוק חיובי, נזיפות קלות במקרה הצורך והמון אהבה – יעשו את העבודה.

אם אתם רואים או שומעים על מקרה של פגיעה בבעל חיים, אל תהססו לדווח על כך. אתם יכולים לספר להורים שלכם, למורים או ליועצת בבית הספר ואפשר גם להתקשר אלינו ולדווח לנו על המקרים האלה כדי שנוכל לעצור אותם.

מתלבטים אם לספר? הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

• כשמישהו מתעלל בבעל החיים ומציק לו, הסיבה לכך נעוצה בדרך כלל בבעיה של המתעלל עצמו. אם תדווחו – תוכלו לעזור גם למתעלל.
• אנשים שמתעללים בבעלי חיים נוטים לחזור על כך ולבצע פעילויות אלימות אחרות. אם תדווחו – תעזרו להגן על עוד בעלי חיים ובני אדם מפני אלימות.
הטלפון שלנו כאן באגודה הוא: 4553*