עיצוב האתר - שרונה בר נתן

חני וסויה

חני נחמיאס אימצה מאתנו את החתולה סויה. "אני מאמינה שלגדל ילד עם בעל חיים בבית זו מתנה אמיתית", היא אומרת

מנחת טלוויזיה מוכרת, שחקנית, זמרת, כוכבת בשלל תכניות ילדים וביניהן "בלי סודות" ו"החדר של חני" – אין צורך להציג את חני נחמיאס. אבל מעטים מכירים דמות משמעותית מאד בחייה של חני – את חתולתה סויה, שאומצה מ"אגודת צער בעלי חיים בישראל".

סויה, חתולה פרסית יפהפייה בצבע אפור-לבן, גרה בבית המשפחה ברמת גן. כשסויה שהתה אצלנו באגודה שמה היה מלכה, אך בתה של חני, מאי, חשבה שהשם סויה יתאים לה יותר. החתולה המתוקה החלה מיד להגיב לשם החדש, וכך הוחלף שמה. אגב, מאמצים רבים בוחרים לבעל החיים שלקחו הביתה שם חדש, שמתאים לו יותר לדעתם.

חתולה טובה מבית טוב
חני והמשפחה משקיעים הרבה בטיפול בסויה ומקפידים להבריש בכל יום את פרוותה הנעימה. החתולה זוכה כמובן לביקור אצל הווטרינר – רופא החיות, לפחות פעם בשנה והיא מצוידת בשבב שיאפשר למצוא אותה אם חלילה תברח מהבית. סויה אוהבת מאד לשחק במקל שאליו מחוברות נוצות ומרבה לישון, בעיקר במיטה של מאי.

בעקבות האימוץ המוצלח אמרה חני: ”אני מאמינה שלגדל ילד עם בעל חיים בבית זו מתנה אמיתית. אנחנו, ההורים, משקיעים כל כך הרבה בחינוך, בחוגים ובפעילויות נוספות, אבל בעל חיים נותן לילדינו משהו שאף בית ספר או חוג יוקרתי לא מלמדים. ילדים שגדלים עם בעלי חיים מפתחים באופן טבעי רגשות אחריות, חום, חמלה וטוב לב. הם לומדים להעניק ולקבל אהבה, ללטף ולהרגיש, והם לעולם לא יתעללו בבעלי חיים אחרים".

לאחר האימוץ כיכבה חני בשער עיתון הילדים שלנו, אותו אתם מוזמנים לקרוא כאן: 'https://spca.co.il/wp-content/uploads/2016/08/spcanewspaper-mail.pdf '