עיצוב האתר - שרונה בר נתן


רכיבה אחת יותר מידי

סוסים וחמורים רבים סובלים מהתעללות ומתנאים לא נאותים. באורווה שלנו אנו מנסים לעזור להם להבריא. אתם יכולים לסייע לנו!

סוסים וחמורים מסייעים לבני האדם כבר אלפי שנים. מדובר בחיות חכמות וחזקות שבני האדם נעזרו בהן לצרכים שונים לאורך ההיסטוריה. כיום יש לנו מכונות משוכללות שעובדות בשדה ומכוניות שמעבירות אותנו ממקום למקום וכבר אין לנו צורך להיעזר בסוסים וחמורים לעבודות מפרכות. למרות זאת, עדיין יש בישראל סוסים וחמורים שהבעלים שלהם מעבידים אותם קשה ומחזיקים אותם בתנאים לא טובים.

מדי פעם עדיין אפשר לראות ברחובות סוסים שמובילים עגלות כבדות וחמורים אשר אנשים רוכבים עליהם ומעבידים אותם. במקרים רבים הסוסים והחמורים הללו סובלים ממחסור במזון, עובדים הרבה יותר מדי קשה ומצבם הרפואי לא טוב. חמורים וסוסים מסוגלים לתפקד גם כאשר הם סובלים, אבל זה לא אומר שצריך לגרום להם לעבוד כל-כך קשה ולסבול.

ב"אגודת צער בעלי חיים בישראל", שממוקמת בתל אביב, אנו מטפלים לעיתים קרובות בחמורים וסוסים אשר מובאים אלינו כשהם במצוקה. אנו מעניקים להם טיפול רפואי, חום ואהבה ועוזרים להם להשתקם ולהבריא. לאחר שהם מצליחים להתאושש וחוזרים לעצמם אנו מחפשים להם חוות ומקומות שיוכלו לטפל בהם כראוי – בקיבוצים, במושבים ובמקומות מתאימים נוספים ברחבי הארץ.

אם אתם רואים ברחובות העיר או ביישוב שבו אתם גרים, סוסים או חמורים שמטופלים שלא כיאות ונראה שהם סובלים, אל תהססו ליצור איתנו קשר בטלפון: 1599-50-2005 ולספר לנו על כך. אנו נעשה את המיטב כדי לסייע להם.