עיצוב האתר - שרונה בר נתןהאורווה שלנו

בכל שנה מגיעים אלינו עשרות סוסים וחמורים במצב רפואי קשה. הם זוכים לטיפול אוהב באורווה שלנו. בואו להכיר את המקום המיוחד הזה ולגלות מה קורה בו

באגודה שלנו נמצאת אורווה שבה אנחנו מטפלים בכל שנה בעשרות סוסים, חמורים, פרדים (בעל חיים שנוצר כשסוס וחמור מביאים ילדים לעולם), סייחים ועיירים (ילדי החמורים). בחמש השנים האחרונות טיפלנו בכ-500 סוסים וחמורים שהחלימו ומצאו בתים חדשים!

סוסים וחמורים הם בעלי חיים חזקים מאד המסייעים לבני האדם בשלל פעילויות: הם יכולים לשאת משאות כבדים ועגלות ולבצע עבודות קשות. בעבר בני האדם נעזרו בסוסים הרבה מאד, אבל היום, כשיש לנו מכוניות, משאיות וכלי רכב נוספים – אנחנו כבר לא זקוקים לעזרת הסוסים לעבודות קשות אלו.

למרבה הצער, פעמים רבות אנשים מנצלים את כוחם של בעלי החיים האלו, מעבידים אותם קשה מדי ולא מעניקים להם טיפול הולם או די אוכל. לכן, לא פעם מגיעים סוסים וחמורים ברחבי הארץ למצב רפואי קשה וסובלים מרעב. אנו מטפלים בהם ומסייעים להם להחלים ולזכות בחיים טובים יותר.

איך מגיעים אלינו הסוסים והחמורים האלו? אנשים מודאגים שרואים סוסים וחמורים במצב קשה זה, מתקשרים אלינו. אנו מגיעים לחלץ סוסים וחמורים מרחבי הארץ. כשצריך, אנחנו גם נעזרים במשטרה כדי להציל סוסים וחמורים במצוקה. את הסוסים והחמורים אנו מביאים לאורווה שבאגודה שלנו, שם הם עוברים טיפול, מחלימים ומתחזקים.

מטפלים ומטלפים
באגודה שלנו עוברים הסוסים והחמורים בדיקה על ידי וטרינר מומחה שמתאים להם טיפול רפואי לפי מצבם. בהמשך בודק אותם איש מקצוע מיוחד שעוסק בטילוף ובפרזול – שהם טיפולים מיוחדים שנעשים לטלפיים של הסוסים – קצות הרגליים שלהם העשויים מחומר נוקשה ורגיש.

את טלפי הסוסים והחמורים יש לנקות (לטלף) באופן קבוע ולשים עליהם פרסה – חתיכת מתכת שמגנה עליהם. את הפרסה יש להסיר לעתים קרובות, לנקות את הטלף שתחתיה ולהתאים אותה שוב. הטיפול הזה קצת מזכיר את גזירת הציפורניים שעליה אנחנו, בני האדם צריכים להקפיד.

סוסים וחמורים רבים לא זוכים לטיפול הזה ולכן מצב הרגליים שלהם לא טוב והם סובלים מכאבים ומבעיות שמציקות להם מאד. באורווה שלנו, בעלי מקצוע מומחים מטפלים בטלפיים של הסוסים והחמורים, מפרסים אותם (שמים להם פרסות) ועוזרים להם להחלים. את הפרסה יש להתאים לטלפי הסוס ממש כמו שיש להתאים נעל למידת הרגל שלנו, כדי שתתאים ותהיה נוחה ובריאה.

הסוסים והחמורים שמגיעים אלינו שוהים אצלנו עד שהם מרגישים טוב יותר. לאחר מכן אנחנו מחפשים להם בתים שיתאימו להם. כפי שאתם בטח מתארים לעצמכם, סוסים וחמורים לא עוברים לאימוץ בבתים פרטיים, כמו כלבים וחתולים, אלא לאימוץ בחוות ובאורוות מתאימות ברחבי הארץ.

לפנסיון הסוסים הווירטואלי שלנו לחצו כאן: 'http://spca.co.il/newsite/horses.asp '
אם אתם רואים סוס חמור או בעל חיים אחר שנראים לכם לא בריאים או שסובלים מהתעללות התקשרו אלינו לטלפון 4553*, 03-5136500 ונעשה את כל שביכולתנו כדי לסייע.