עיצוב האתר - שרונה בר נתן

חושבים לאמץ חבר?

רגע לפני שמאמצים בעל חיים, כדאי לקחת בחשבון כמה דברים. הנה כמה דברים ששווה לחשוב עליהם

לגור בבית עם בעל חיים כמו כלב או חתול זה כיף גדול, אבל גם מחויבות לא קטנה. גידול בעל חיים דורש הרבה השקעה, זמן וגם כסף. לטפל בבעל חיים זו אחריות גדולה. אחרי הכל, מדובר בחבר קטן וחסר ישע שתלוי במשפחה שלכם בכל דבר שהוא צריך ורוצה. לכן, לפני שמחליטים לאמץ בעל חיים, כדאי להבין במה כרוך הטיפול בו ולבדוק עם המשפחה אם אתם מוכנים לקחת על עצמכם את האחריות הזו.
בתור התחלה, צריך לזכור שלבעלי החיים יש אישיות משלהם ולכל אחד מהם יש אופי שונה. בדיוק כמונו, בעל החיים שמח לפעמים, עצוב לפעמים, עצבני לפעמים ולמשפחה שמתגוררת איתו זה לא תמיד קל. טיפול בבעל החיים הוא לא רק כיף גדול, אלא גם מאמץ לא קטן. בעל חיים צריך טיפול גם בימים שבהם אתם עסוקים, כשיש לכם המון שיעורי בית, כשאתם הולכים לחוג או מעדיפים לשחק עם חבר.

לפני שמאמצים כלב
טיפול בכלב דורש הרבה זמן פנוי, כי כלבים הם בעלי חיים בעלי מרץ רב ורובם זקוקים להרבה פעילות גופנית. כדי שהכלב יהיה מאושר וייהנה מהחיים, צריך להוציא אותו לטיולים כמה פעמים ביום, במהלכם הוא גם יעשה את צרכיו. אם תאמצו כלב צעיר, יש מצב שתצטרכו גם להשקיע בחינוכו. בנוסף, צריך לדאוג לכלב לטיפולים רפואיים, לעזור לו להתנקות, לקחת אותו לווטרינר, לקנות לו אוכל מתאים ועוד. כלב הוא בעל חיים חברותי ומלא אהבה ולכן הוא צריך גם הרבה יחס ותשומת לב.

מעדיפים חתול?
גם טיפול בחתולים דורש השקעה. חתולים אמנם לא חייבים לצאת לטיולים בחוץ. הם יותר עצמאיים מכלבים ויכולים לעשות את צרכיהם בארגז שנמצא בתוך הבית, אבל גם הם דורשים טיפול. צריך לשחק איתם, להעניק להם אהבה, לנקות את ארגז החול שלהם, לתת להם טיפולים רפואיים, לחנך אותם ולקנות להם אוכל מתאים.

אם אתם רוצים לאמץ כלב, חתול או בעל חיים אחר, כדאי שתחשבו על כל הדברים האלו מראש. אתם יכולים לנסות להתייעץ עם חברים שלכם שמגדלים בעל חיים כדי שתוכלו ללמוד במה זה כרוך.
חשוב לדעת שכלבים וחתולים הם רגישים מאוד ואי אפשר להעביר אותם סתם כך מבית לבית. אם אתם מחליטים לאמץ אותם, אתם צריכים להיות מוכנים לטפל בהם עד יומם האחרון ולהעניק להם בית חם ואוהב ככל שאפשר. אם החלטתם ללכת על זה ולאמץ בעל חיים - מזל טוב. אתם עומדים לזכות בחבר חמוד וחדש לחיים!