עיצוב האתר - שרונה בר נתן

נעמה עם כלבתה לייני: בגיל חודש וחצי ובגיל עשרה חודשים.

הבדל משמעותי: הכלב חבר בגיל 3 חודשים ובגיל שנתיים

לראות את התמונה הסופית

איך בוחרים את הכלב שהכי מתאים לכם? מאלפת הכלבים נעמה רולניק מביאה כמה טיפים גזעיים

נעמה רולניק, יועצת אימוצים ומאלפת כלבים

רוב הגורים שנמצאים במכלאות ואצלנו באגודת צער בעלי חיים בישראל, הם מעורבים ולכן לא תמיד קל לדעת בדיוק איך הם יראו כשהם יהיו בוגרים. יש כמה כלים שעוזרים לנו להעריך פחות או יותר את גובהו ומשקלו, כמו כפות הרגליים בהשוואה לשאר הגוף, או גודלו הפיזי של הגור כרגע בהשוואה לגור אחר בגילו.

השערות מסוג זה מתבססות על הניסיון שלנו, אנשי המקצוע שנמצאים עם הכלבים. לכן, רוב האנשים שנכנסים למכלאות מתקשים לדמיין את גודלו הסופי של הכלב ולא פעם טועים בבחירת הכלב המתאים להם. צריך לקחת בחשבון שאם בכלב יטפלו גם ילדים והם גם יוציאו אותו לטיולים, כדאי לבחור כלב בגודל הנכון שלא יהיה חזק מדי וימשוך אותם בזמן הטיול.

לא כוחות
כלב ששוקל 20 ק"ג לעומת ילד ששוקל 10 ק"ג יותר - זה לא כוחות! לכלב יש שרירים מפותחים יותר מאשר לילד ולכן יתכן שכשאותו כלב יראה משהו מסקרן מצדו השני של הרחוב, הוא ימשוך לשם ולא בטוח שהילד יצליח לעצור אותו.

לצערי נתקלתי במקרים רבים מאד של משפחות שאימצו כלב והחזירו אותו אחרי כמה חודשים, פשוט כי המשפחה לא חשבה שהכלב הקטן שאימצה יהפוך להיות כה גדול. כשאתם בוחרים לאמץ כלב - קחו בחשבון מי המטפל העיקרי בו, את גודל הבית וכמובן את הזמן ואת הכוחות שיש לכם על מנת לטפל בכלב. כדאי לדעת שכלב גדול זקוק ליותר פעילות מאשר כלב קטן.

כדי לבחור נכון, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע. בכל כלבייה מסודרת יש יועץ אימוצים, מאלף או וטרינר שיכול לתת עזרה. במידה שאתם מאמצים כלב מאדם פרטי, כדאי לפגוש את הכלב עם חבר שמתמצא בכלבים או עם מאלף כלבים מנוסה. אמצו נכון!