עיצוב האתר - שרונה בר נתןנעים להכיר!

איזה יונק חי מתחת למים, איזו חיה עשויה ממים ולמה הזיקית מחליפה צבעים? בואו לגלות פרטים מרתקים על בעלי חיים מיוחדים!

דולפין - יונק מתחת למים: הדולפין הוא אחת החיות החכמות ביותר בעולם. למרות שהדולפינים חיים בים, הם למעשה יונקים ולא דגים. יש בעולם כ-50 סוגים שונים של דולפינים, רובם חיים באוקיינוסים אבל יש גם כמה סוגים שחיים במים מתוקים. גם כאן בישראל ניתן לראות מידי פעם דולפינים בים התיכון ובים סוף. הדולפינים מגיעים לאורך של עד כשני מטר והם ניזונים בעיקר מאכילת דגים קטנים. מכיוון שמדובר ביונקים חכמים במיוחד, אנחנו יכולים לתקשר איתם, לאלף אותם ולהתיידד איתם בקלות יחסית.

זיקית - צבע לכל מצב רוח: זיקית היא אחת החיות המיוחדות ביותר בעולם. מה שמיוחד בה זה היכולת המדהימה שלה לשנות את צבע העור שלה בהתאם לסביבה בה היא נמצאת. מדוע היא עושה זאת? ברגע שהזיקית משנה את הצבע שלה כך שהוא דומה לזה של הצמחים שלידם היא נמצאת, היא מצליחה להסוות את עצמה והטורפים לא מסוגלים להבחין בה. יש הרבה מאוד סוגים של זיקיות בעולם ורובן חיות באפריקה. בישראל אפשר לפגוש את הזיקית המצויה שחיה במקומות רבים בטבע ובעיר.

מדוזה - חיה ש(כמעט) כולה מים: מדוזות הן לא בדיוק החיות הכי אהובות עלינו. מידי קיץ הן מגיעות אל חופי הים שלנו והופכות את הרחצה בהם ללא ממש כייפית. הסיבה: יש בהן חומר שאם הוא נוגע בגוף - הוא יכול לצרוב ולעשות כווייה. למדוזות הנפוצות בישראל קוראים "חוטית נודדת". אם אתם נתקלים בהן התרחקו ואל תגעו בהן. יש בעולם כ-200 סוגים של מדוזות וכולן חיות בים. מדובר בבעל חיים פשוט מאוד שאין לו חוליות וגם לא מוח ונודד ממקום למקום בזרימת המים. המדוזות ניזונות מחלקיקים קטנים שהן סופגות בים. כ-95% מגופה של המדוזה עשויים ממים.

קנגורו - חיה בכיס: הקנגורו הוא יונק גדול שמוצאו מאוסטרליה. זהו יונק מיוחד במינו שיש לו שיטה מיוחדת מאוד לגדל את התינוקות שלו. הקנגורו ממין נקבה מגדלות את הפעוטות שלהן בכיס מיוחד ולכן הקנגורו נקרא: "חיית-כיס". הקנגורו אתלטי מאוד ויכול לעבור מרחק של כ-10 מטרים בכל קפיצה! ישנם כ-50 סוגים של קנגורו בעולם כשהגדול שבהם שנקרא קנגורו אדום יכול להגיע לגובה שני מטר. הקנגורו הוא צמחוני ואוכל בעיקר עשב ושורשים שנמצאים בסביבתו.

נחשים - ארוך ומסוכן: הנחש הוא אחת החיות המפחידות ביותר בטבע. זאת, מכיוון שיש לא מעט נחשים שהם ארסיים וההכשה שלהם יכולה לפגוע גם בבני האדם. עם זאת, חשוב לדעת שיש בעולם כמעט 3000 סוגים של נחשים ורק 400 מהם נחשבים לארסיים. לא כולם מזיקים לבני האדם. בישראל קיימים כ-40 סוגים של נחשים כמו למשל צבעוני ופתן, שהם נחשים ארסיים וגם נחשים לא ארסיים כמו למשל זעמן המטבעות או הזעמן הדק. בכל מקרה, אם אתם רואים נחש, מומלץ לא להתקרב אליו כדי להימנע מסכנה אפשרית.