עיצוב האתר - שרונה בר נתן

הכלב חוזר ללימודים

קשה לכם לחזור לשגרה אחרי חג או חופש? גם לכלבים! הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכלב שלכם לחזור לחיי היום יום

כתבה: נעמה רולניק, יועצת אימוצים ומאלפת כלבים

איך אתם מרגישים כשאתם צריכים לחזור ללימודים אחרי חופש ארוך או חג? לפעמים לא קל לחזור לשגרה, להתרגל שוב לקום מוקדם, לבלות את היום עם החברים בכיתה במקום עם המשפחה וללכת לבית הספר במקום להישאר בבית. החזרה לשגרה יכולה להיות קשה לא רק לכם אלא גם לחבר קטן וחמוד שחי איתכם – לכלב שלכם.

יתכן שאתם תוהים איך החזרה ללימודים קשורה לכלב שלכם. הוא, הרי, נשאר בבית ולא צריך ללכת לכיתה. אם תנסו לחשוב על הדברים מנקודת המבט שלו – תגלו את התשובה. הכלב הוא יצור חברותי, ועבורו אתם חברי הלהקה שלו. בחופש ובחג הכלב התרגל לבלות איתכם את רוב שעות היום. עם החזרה לשגרה, עליו להתרגל שוב לבלות שעות רבות לבדו בבית, וזה לא קל.

אז איך עוזרים לכלב לחזור לשגרה?
הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לעזור לחבר הכי טוב שלכם לעבור את תקופת החזרה לשגרה:

תכננו וחלקו משימות: חשוב להתכנס כל המשפחה ולחלק את נטל הטיפול בכלב שווה בשווה. ניתן לעשות טבלה שבועית שבה תרשמו את הטיולים של הכלב ואת זמני האכלה שלו. בכל יום רשמו מי אחראי על טיולי הכלב ועל האכלתו. אל תשליכו את האחריות על אחרים – זכרו שהכלב חייב לצאת לטיול כדי לעשות את צרכיו כי אין לו שירותים בבית.

הרגילו את הכלב בהדרגה: כדאי להתחיל בהדרגתיות וכבר לפני החזרה לשגרה להשאיר אותו יותר שעות לבד בבית. ניתן לעשות זאת בצורה מתוכננת, לצאת לרבע שעה מהבית ולחזור, כל פעם להעלות את משך השהות של הכלב בעוד רבע שעה.

צאו בכיף: אל תעשו פרידות קורעות לב כשאתם יוצאים ולא מפגשים מרגשים כשחוזרים. הפכו את היציאה והחזרה שלכם מהבית לעניין שגרתי.

סדר יום: נסו להיצמד לשגרה קבועה בחיי הכלב. ככל שסדר היום של הכלב שלכם יהיה קבוע יותר כך, כך יהיה לו קל יותר להתרגל לשגרה.

טיול ארוך יעזור לכלב: הכלב זקוק להוצאת אנרגיה ולכן מאוד חשוב להקפיד על טיול ארוך ומעייף לפני שמשאירים אותו בבית להרבה שעות לבד.

אם אתם נתקלים בבעיות נוספות, תמיד אפשר להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי. אם תיישמו את הטיפים שלנו ותעזרו לכלב שלכם לחזור לשגרה, תוכלו ליהנות ביחד גם במהלך שנת הלימודים.

רוצים לאמץ חבר? בואו למצוא כלב או חתול שיעניקו לכם אהבה ללא תנאים באגודה שלנו שברחוב הרצל 159 בתל אביב.
לבירורים התקשרו אלינו: 4553*