עיצוב האתר - שרונה בר נתן


ד"ר סוס

לפי הפתגם "הכלב הוא חברו הטוב של האדם", אבל גם הסוס הוא חבר מצוין שחי לצד בני האדם כבר אלפי שנים

הסוס הוא אחד מבעלי החיים שבני האדם נעזרים בהם הכי הרבה כבר אלפי שנים. הסוס, בוית על ידי בני האדם לפני אלפי שנים ובמשך שנים רבות נעזרו בו בני האדם למשימות רבות. במשך אלפי שנים, הסוסים היו כלי התחבורה המרכזי ובני האדם נעזרו בהם כדי להגיע ממקום למקום, לרכוב עליהם, להוביל בעזרתם עגלות, כרכרות ועוד. כיום כאשר יש לנו כלי תחבורה כמו אופניים וכמובן מכוניות ורכבות, אין צורך להשתמש בסוסים לצרכים אלה. הסוסים גם שימשו את בני האדם לעזרה בעבודות משק וחקלאות במשך אלפי שנים. אך כיום ברוב חלקי העולם יש מכונות משוכללות שמבצעות עבודות חקלאיות, ואפשר לתת לסוסים לנוח וליהנות מהחיים.

סוס ממוצע חי כ-30 שנה והוא מגיע לגובה של כ-2 מטרים לעיתים. בכל שנה אנחנו מחלצים סוסים רבים שלא קיבלו טיפול מתאים. אנחנו מטפלים בהם אצלנו ועוזרים להם להרגיש טוב יותר. אחרי שהם מחלימים הם ממשיכים לחיות אצלנו או שאנו מעבירים אותם לאורוות או לחוות מתאימות ברחבי הארץ.

לעיתים מגיעות אלינו סוסות כשהן בהריון. במקרים כאלה מתרחשות אצלנו המלטות של סייחים - סוסים צעירים. הסייח נולדים גדול למדי ותוך זמן קצר הוא יכול לעמוד על רגליו, להסתובב וכמובן להתחיל לינוק מהאם חלב ולגדול.

כיום שוהים באגודה לא מעט סוסים שבהם אנו מטפלים. הציבור יכול להכיר אותם ולאמץ את הסוסים בצורה וירטואלית
('http://www.spca.co.il/newsite/horses.asp)', לעזור לנו לשלם תמורת הטיפול והאוכל שלהם ולקבל מאתנו עדכונים שוטפים על מצבם.

אם אתם נתקלים בסוס במצוקה ברחבי הארץ, אתם מוזמנים להתקשר אלינו לטלפון 1599-50-2005 ונבדוק אפשרות לחלצו ולסייע לו.