עיצוב האתר - שרונה בר נתן


מה שלא ידעתם על החמור

משום מה "חמור" הפך לכינוי גנאי – אבל החיה עצמה היא דווקא ממש חכמה ומעניינת. בואו להכיר אותה טוב יותר

החמור הוא אחד מבעלי החיים שבני האדם משתמשים בהם ונעזרים בהם הכי הרבה. כבר לפני כ-7,000 שנה בוית החמור, כלומר התרגל לחיות עם בני האדם ובסביבתם. בני האדם נעזרו במהלך השנים בחמורים לצרכים רבים ובעיקר לעבודות שונות בשדות ולעזרה בחקלאות.
החמורים הם בעלי חיים חזקים במיוחד שמסוגלים להוביל משאות למקומות רחוקים. כיום, כשיש לנו כבר מכוניות ומטוסים, אין כמעט צורך להיעזר בחמורים והם משמשים בעיקר כבעלי חיים שגדלים בפינות חי שונות.

החמור כחבר
החמור אוכל בעיקר צמחים, עשבים וקש. אורך גופו הוא כ-2 מטר וגובהו 1.25 מטר. משקלו הממוצע הוא כ-250 ק"ג – משקל השווה לזה של כעשרה ילדים קטנים! למרות שישנם לא מעט סיפורים ואגדות שבהם החמור נקרא "טיפש" ולעתים, שלא בצדק, אנשים משתמשים בשם שלו כדי להעליב אנשים אחרים, למעשה מדובר בבעל חיים חכם מאוד שבן האדם יכול ליצור איתו קשר חם והוא יכול לעשות משימות רבות ומורכבות ולהפוך לחבר טוב של האנשים שמגדלים אותו.
באגודה אנחנו מחלצים לא פעם חמורים שנמצאים במצוקה כי לא קיבלו טיפול טוב. אנחנו מטפלים בהם, עוזרים להם להחלים ואחר כך הם ממשיכים לחיות באורווה שלנו או עוברים לפינות חי מתאימות ברחבי הארץ.