עיצוב האתר - שרונה בר נתן

Notice: Undefined index: photocredite2 in /var/www/vhosts/spca.co.il/httpdocs/kids/general_text.php on line 61

ה"קטנוע" מסייע לחילוץ בעלי חיים קטנים

חילוץ חתול באמצעות מנוף

מחלקת החילוץ וההצלה שלנו

נתקלתם בבעל חיים במצוקה? אל תתעלמו, התקשרו למחלקת החילוץ וההצלה שלנו – וביחד נמצא פתרון!

אתם הולכים ברחוב ופתאום רואים בעל חיים במצוקה, למשל – חתול שתקוע בבור ביוב או כלב פצוע שקשה לו ללכת, מה אתם עושים? אתם מוזמנים להתקשר אלינו, כי בדיוק בשביל מקרים כאלה קיימת מחלקת החילוץ וההצלה שלנו.

כמו שבטח ניחשתם, המחלקה המיוחדת הזו עוסקת בחילוץ ובהצלת סוגים שונים של בעלי חיים שנמצאים במצוקה מכל מיני סיבות: בעלי חיים שכלואים במקומות שונים ולא מצליחים להיחלץ, בעלי חיים פצועים, גורים צעירים שננטשו ועוד. ברוב הפעמים מתקשרים אלינו אנשים שנתקלו בחתולים או בכלבים שנפגעו מתאונה או מהתעללות, או כאלה הלכודים במקומות שונים. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי לעזור להם ולהציל אותם.

במחלקת החילוץ וההצלה שלנו עובדים מחלצים מקצועיים ומנוסים שכבר סייעו לנו לשחרר בעלי חיים רבים. המחלצים מגיעים למקומות השונים שאליהם הם מוזעקים בעזרת שני כלי רכב מיוחדים שאנחנו מפעילים: האחד משמש להובלת בעלי חיים גדולים כגון סוסים או חמורים (תתפלאו – פעמים רבות אנחנו נקראים לעזור לחלץ גם בעלי חיים גדולים כאלו). הרכב השני הוא ה"קטנוע" שעוזר לנו לחלץ במהרה בעלי חיים קטנים.

איך אנחנו מגיעים לבעלי חיים?
המחלצים שלנו יוצאים לדרך בעקבות שיחות טלפוניות שאנו מקבלים מאנשים שנתקלו בבעל חיים סובל. האנשים מתקשרים אלינו – ואנו שולחים את המחלץ לסייע ולעזור לבעל החיים.

כשאנשים מתקשרים אלינו לדווח על בעל חיים שנמצא במצוקה וזקוק לחילוץ, אנחנו מקבלים מהם את כל הפרטים כדי להבין מה הבעיה והיכן נמצא בעל החיים שזקוק לעזרה. אנו שולחים את רכב החילוץ שלנו במהירות האפשרית ומבקשים מהמתקשרים להישאר ליד בעל החיים עד שיגיע הרכב, כדי שנוכל למצוא אותו בקלות.

ומה קורה אחרי החילוץ?
אחרי החילוץ אנו מטפלים בבעל החיים לפי מצבו. אם ידוע לנו מי הבעלים וניתן לאתר אותו, אנחנו נותנים לו הנחיות לטיפול בבעל החיים ומציעים את עזרתנו. פעמים רבות, אנו מחלצים בעלי חיים שמצב בריאותם לא טוב או שאין להם בית. במקרים כאלו אנו מובילים את בעלי החיים אלינו, נותנים להם את הטיפול הרפואי שהם צריכים והמון אהבה ועוזרים להם למצוא בית או מקום מגורים מתאים.

אז אם נתקלתם בבעל חיים הנמצא במצוקה, אל תתעלמו מהסבל שלו. התקשרו אלינו לטלפון : 4553*, 03-5136500 ונשתדל לעזור!