עיצוב האתר - שרונה בר נתן

Notice: Undefined index: photocredite2 in /var/www/vhosts/spca.co.il/httpdocs/kids/general_text.php on line 61

מחלצים גם סוסים

אנחנו מחלצים ומצילים לא רק כלבים וחתולים, אלא גם סוסים, חמורים ובעלי חיים גדולים אחרים. בואו לקרוא על חילוץ מיוחד של סוסה פצועה

מחלקת החילוץ וההצלה שלנו לא עוזרת רק לבעלי חיים קטנים כמו כלבים וחתולים. לפעמים גם בעלי חיים גדולים יותר, כמו סוסים או חמורים זקוקים לעזרתנו. בחמש השנים האחרונות חילצנו ושיקמנו יותר מ-500 סוסים וחמורים שהגיעו אלינו אחרי שלא קיבלו טיפול מתאים והגיעו למצב גופני לא טוב.

במקרה כזה נתקלנו בחודש מאי 2012 כשהתקשר אלינו מנהל המחלקה הווטרינרית של עיריית תל אביב וביקש שנעזור לו לחלץ סוסה השוכבת פצועה בשכונת נווה שרת בתל אביב.

באגודה שלנו עובד סייס – אדם שמתמחה בטיפול בסוסים - בשם אייל גטניו. אייל יצא למקום ומצא את הסוסה כשהיא שוכבת על הרצפה ופצועה ברגלה. אחד מהאתגרים בחילוץ בעלי חיים גדולים הוא הפינוי שלהם. חתול וכלב לא קשה להרים ואפשר להסיע אותם ברכב רגיל. סוס, לעומת זאת, שוקל הרבה מאד. אם הוא פצוע, קשה להרים אותו וכדי להסיע אותו יש צורך בקרון מיוחד להובלת סוסים.

נוסעת לאגודה בקרון מיוחד
אחרי מאמצים רבים ובסיוע שכנים מנווה שרת, הצליח אייל לפנות את הסוסה לאגודה שלנו בעזרת קרון מיוחד. באגודה המתין רופא מיוחד המטפל בסוסים שבדק את הסוסה וגילה שהיא בת 25 – גיל מבוגר מאד לבעלי חיים מסוג זה. הרופא טיפל בפצע שברגל הסוסה וגילה גם שהיא רזה מאד ולא קיבלה אוכל טוב וטיפול מתאים כבר זמן רב.

באגודה שלנו יש אורווה מיוחדת. הסוסה קיבלה תרופות וטיפול אוהב ועברה תהליך ארוך של שיקום עד שהחלימה והרגישה טוב.

לצערנו הרבה מאד סוסים וחמורים בארץ חיים בתנאים לא טובים ולא מקבלים טיפול מתאים. אם אתם רואים באזור מגוריכם סוס, חמור או כל בעל חיים אחר שסובל ממצוקה, התקשרו אלינו לטלפון 1599-50-2005 ונעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לעזור.