עיצוב האתר - שרונה בר נתן

Notice: Undefined index: photocredite2 in /var/www/vhosts/spca.co.il/httpdocs/kids/general_text.php on line 61

החילוץ הכפול של מעיין

בצירוף מקרים מדהים חילצנו באותו היום שני גורי חתולים שנתקעו בשני מנועים, לאחר ששתי נערות בשם מעיין הזעיקו את עזרתנו

כמו שאתם בטח יודעים, ברחובות ישראל חיים הרבה מאד חתולי רחוב. גורי החתולים הקטנים שנולדים ברחוב עלולים להגיע למצבים מסוכנים. פעמים רבות, למשל, קורה שחתלתולים קטנטנים מחפשים חום ומתגנבים אל מתחת למכסי מנוע של מכוניות המפיצים חום. פעמים רבות החתולים המסכנים מתקשים לצאת מהמנוע – דבר שעלול לסכן את חייהם. תופעה זו מתרחשת לרוב בעונת החורף, אך קורה שנתקלים בה גם בעונות אחרות.

כאן באגודה נחקק בזיכרוננו יום מיוחד שבו חילצנו שני גורים שנתקעו תחת מכסי מנוע. כאילו לא די בצירוף המקרים הזה, שני החתולים התגלו על ידי נערות בשם מעיין.

המקרה הראשון התרחש בשכונת תל כביר בתל אביב, כשמעיין דמתי בת ה-17 ואביה שמעו תוך כדי נסיעה ברכב יללות חתולה הבוקעות ממכסה המנוע. האב מיהר לעצור בצד הדרך וכיבה את המנוע. מעיין, שמגדלת חתול, מיהרה להביא מזון חתולים בתקווה שהחתולה תתפתה לצאת החוצה, אבל החתולה נשארה במקומה. מעיין התקשרה אלינו והזעיקה את עזרתנו. מחלץ האגודה יצא מיד למקום וביצע פעולת חילוץ שנמשכה כשעה כי החתולה המפוחדת התחבאה בעומק מנוע המכונית. גורת החתולים שחולצה הובאה אל האגודה והייתה בריאה וחברותית.

כשעה אחרי מקרה זה התקשרה אלינו מעיין לוין ששמעה יללות חתול מרכב חונה בראשון לציון. המחלץ שלנו יצא שוב והפעם מצא תחת מכסה המנוע גור מתוק בצבע אפור מנומר, גם הוא הובא בשלום לאגודה.

שני הגורים החמודים שהו אצלנו כחודש, גדלו, התחזקו ומצאו בתים מאמצים. חייהם של הגורים ניצלו בזכות ערנותן ודיווחיהן של שתי המעייניות.

חושדים שנתקלתם בחתול כלוא תחת מכסה מנוע? זה מה שכדאי לעשות:
1. ראשית כל – היזהרו מהתנועה ושמרו על עצמכם, אל תזחלו מתחת לרכב ואל תסכנו את עצמכם. מומלץ לקרוא למבוגר מוכר שיעזור לכם לפתור את המצב.
2. דפקו בעדינות על מכסה המנוע. הדבר יכול להבריח את החתול המסתתר במנוע וכך להציל את חייו.
3. שימו בקרבת הרכב מזון לחתולים (עדיף קופסת שימורים), התרחקו כמה מטרים והמתינו עד שהחתול יתפתה וילך בעקבות ריח המזון.
4. אם החתול לא נמלט מהרכב התקשרו אלינו לטלפון 1599-50-2005 ונעשה כל שביכולתנו כדי לעזור.