עיצוב האתר - שרונה בר נתן

Notice: Undefined index: photocredite2 in /var/www/vhosts/spca.co.il/httpdocs/kids/general_text.php on line 61


על ראש הברוש שבחצר

מכבי אש, מנוף, סולמות גבוהים ושוטרים נמרצים – כולם התגייסו כדי לעזור לנו לחלץ חתול שנקלע לצמרת ברוש בגובה 15 מטרים

לפעמים אנחנו נתקלים במשימות חילוץ כל כך מסובכות, עד שאיננו יכולים לטפל בהן לבדנו. בחודש יולי 2012 הצטרפו לצוות החילוץ וההצלה שלנו מכבי אש, שוטרים ועוד אנשי מקצוע – כל זה בשביל לעזור לחתול קטן, חמוד וקצת מבולבל לרדת מברוש גבוה מאד בשכונת יד אליהו שבתל אביב. החתול המסכן שהה על צמרת העץ כחמישה ימים ולא הצליח לרדת, עד שעזרנו לו.

החילוץ המיוחד יצא לדרכו כשתושבי השכונה שמעו יללות מצמרת ברוש בגובה 15 מטרים והזעיקו אותנו. המחלץ שלנו, אייל גטניו, הגיע למקום ומצא על ראש הברוש חתול מתוק שמסתובב הלוך ושוב ולא מצליח לרדת. בשלב הזה נתקל צוות החילוץ שלנו בבעיה לא פשוטה - איך להגיע לגובה כה רב על מנת להוריד את החתלתול? הצוות שלנו הזעיק מכבי אש למקום, אך הסולם הארוך ביותר בתל אביב הגיע לגובה ארבעה מטרים בלבד.

אז איך פתרנו את הבעיה? לאחר יום כוחות הכיבוי חזרו לזירה מצוידים במנוף כדי להגיע לצמרת הגבוהה ולהוריד את החתלתול. למשימה צורפו כוחות משטרה שחסמו את הרחוב לתנועת כלי רכב ועזרו לפנות את הדרך.

אחרי מבצע שנמשך שעה וחצי חולץ החתול, שהיה רעב ומפוחד – אבל בריא. החתול המתוק זכה לשם "ברוש" – אתם בטח מבינים למה החלטנו לקרוא לו כך. לקחנו את ברוש לאגודה שלנו, בדקנו את מצבו הגופני, פינקנו אותו ונתנו לו לנוח ולהירגע מהחוויה המבהילה. אחרי שנח התחלנו לו לחפש משפחה מאמצת, שתעניק לו בית נעים, אוהב ומלטף.